İŞTE 3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMASININ AYRINTILARI! KİMLER GİRİYOR...

24 Haziran seçimleri öncesinde açıklanan 3600 ek göstergeye ilişkin bekleyiş sürerken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın aynı konuda hazırladığı taslağın ayrıntıları da netleşmeye başladı. İşte taslak kapsamında yer alan ve 3660 ek göstergeden yararlanması öngörülen meslekler....
20 Kasım 2018 13:18

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen ek göstergeye ilişkin düzenlemenin ayrıntıları netleşmeye başladı.

Anayut Gazetesi'nden Murat Polat'ın haberine göre, 3600 ek gösterge hususunda Çalışma Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüyor. Hazırlanan taslakta daha önce ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer aldı.

Bu taslağa göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanacak. Taslak metne giren idarecilere belediyeler ve bağlı şirketlerdeki yöneticiler de girdi. Buna göre belediyelerde ve bağlı şirketlerde görev yapan daire başkanlarının da ek gösterge artışından faydalanması planlanıyor. Ek gösterge artışı gerçekleştiği zaman bu memurların kendileriyle birlikte emeklileri de yararlanacak. Böylece uygulama mevcut emekliler için de geçerli olacak.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile daha düşük olan bir memurun alacağı zam ya da maaş miktarı aynı olmuyor. Ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak

Murat POLAT

ANAYURT GAZATESİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

GÜNDEMDEN HABERLER
SON EKLENEN HABERLER