SON EKLENENLER

Asgari ücrete ikinci zam iddiası: Kulislerde konuşulan rakam ortaya çıktı

Ankara kulislerinde, iktidar kurmaylarının asgari ücrete zam hazırlığı yaptığı konuşuluyor. Planlanan zammın 850 TL olması gündemde.
27 Mart 2022 06:58

Asgari ücrete ikinci zam tartışmaları gündemdeki yerini koruyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ikinci zamma kapıyı kapatsa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama ikinci zam beklentisi yarattı.

Haberler.com'un aktardığı habere göre, Ankara kulislerinde iktidar kurmaylarının zam hazırlığı yaptığı konuşuluyor. Nisan ayında hem işçi hem de işveren tarafı ile görüşmeler yapacak olan kurmaylar, haziran ayında ikinci zammın uygulanmasını istiyor.

Yapılacak zamda ise açlık sınırı ve enflasyon rakamlarının baz alınması gündemde. Kulis bilgilerine göre 850 TL'lik bir zamla asgari ücretin 5 bin 100 TL'ye çıkarılması konuşuluyor.

BİLGİN VE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık" ifadelerini kullanmıştı.

Dün NATO Liderler Zirvesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan ise "Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır" demişti.

HABERLER

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER