SON EKLENENLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret belli oldu mu ve yeni asgari ücret ne kadar olacak soruları milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. Emekli ve memur çalışanlarına yapılan zamların ardından gözler asgari ücret zammına çevrildi.  Temmuz ayında yapılması beklenen zamlarla ilgili açıklamalar peş peşe geldi. Peki, Asgari ücret belli oldu mu son durum? Yeni asgari ücret ne kadar olacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması…
24 Mayıs 2023 06:34

Milyonlarca vatandaşın aldığı Ocak ayında aldığı zamlı maaşlar enflasyon nedeniyle eridi. Bu nedenle asgari ücret belli oldu mu son durum ne ve yeni asgari ücret ne kadar olacak soruları gündem de yer alıyor. Vatandaşın alım gücünü arttırmak isteyen hükümet seçim öncesinden çalışmalara başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli ve memur vatandaşlar için müjdeleri açıklamıştı. Erdoğan’ın en düşük memur maaşı için 22 bin TL açıklamasının ardından bu kez gözler asgari ücrete çevrildi. Peki, Asgari ücret belli oldu mu son durum? Yeni asgari ücret ne kadar olacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması…

ERDOĞAN’DAN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerimizin bayram ikramiyesinin ise 2 bin liraya çıkarıldığını hatırlattı. Erdoğan "Bu rakamı daha yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz" diyerek ek zam sinyalini de verdi.

TEMMUZ MAAŞLARI NASIL ARTACAK?

Temmuz maaşlarının 4 başlık altında değişeceği belirtildi. Buna göre ilk olarak enflasyon farkı ve Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre refah payı ile şekillenecek. Daha sonra vergi düzenlemesi yapılarak, çalışanların gelirleri artırılacak. Sosyal devlet anlatışı kapsamında birtakım yasal düzenlemeler yapılacak. Ve son olarak enflasyonu düşürücü tedbirler alınarak alım gücünün yükseltilmesi ve korunması amaçlanacak.

ASGARİ ÜCRETE REKOR ZAM

Asgari ücrete bu yıl ara zamda rekor bir rakam bekleniyor. 8 Mayıs seçimlerinden sonra düşüşe geçen enflasyon için baskıcı tedbirler alınmaya devam edilirken, bir yanda da alım gücünün artırılması amaçlanacak. Son olarak en düşük emekli maaşı 5.500 TL’den 7.500 TL’ye çıkarılmıştı. Buna göre en düşük emekli maaşı 455 dolara yükseldi. Asgari ücrette ise bu rakamın 500 doların olması bekleniyor.

TÜRKİYE GAZETESİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER